Jak przygotować się do pierwszej wizyty u podologa?

9 stycznia 2022

Uczucie jakie najczęściej towarzyszy klientom podczas pierwszej wizyty u podologa, to strach. Jest on związany z poczuciem wstydu i myślą „co ten podolog sobie o mnie pomyśli, jak zobaczy takie stopy i na pewno takich stóp jeszcze nie widział”. Stopy to nasza pasja, a zawód podologa, wybrałyśmy świadomie. Dlatego im bardziej skomplikowany przypadek, tym bardziej się cieszymy się, że możemy pomóc.
Pierwsza wizyta u podologa, zaczyna się od konsultacji (wywiadu podologicznego). Dokonujemy wtedy oceny stóp, pod względem deformacji kostnych, chorób skóry i paznokci. Dzięki temu możemy wybrać indywidualną terapię i zalecić pielęgnację domową. Jeżeli klient wymaga opieki innych specjalistów, to kierujemy go we właściwe miejsce. Wszystko po, aby jak najlepiej rozwiązać problemy stóp.

Oto kilka porad, które pozwolą dobrze przygotować się do pierwszej wizyty u podologa.

1. Nie stosuj kremów, zasypek, maści w dniu wizyty.

2. Nie mocz stóp w wodzie z mydłem, solą i nie ścieraj zrogowaceń tarką. Pozwoli to na profesjonalną ocenę Twoich stóp.

3. Nie obcinaj paznokci na parę dni przed wizytą. To właśnie wtedy najczęściej dochodzi do skaleczeń i nieprawidłowego skrócenia paznokci.

4. Przypomnij sobie, jakie leki bierzesz i na jakie choroby przewlekłe chorujesz. Choroby ogólnoustrojowe i farmakoterapia mają istotny wpływ na wygląd paznokci i skóry stóp.

5. Bądź pozytywnie nastawiony i „przynieś” ze sobą dobry nastrój 🙂